1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ioda
3 years ago
6

Henry made 200 tarts. He sold 5 of them and gave 4 of the remainder to

Mathematics
1 answer:
yaroslaw [1]3 years ago
4 0

Answer:

191

Step-by-step explanation:

200 minus 4 and five equal 191

You might be interested in
State the possible rational zeros and then factor each
Rom4ik [11]
All possible roots is the attachment
X=-1,-1/4,-4
Factor with the GCF 1

5 0
3 years ago
UGH GEEZ PLEASE HELP
trapecia [35]

Answer:

$0.40

Step-by-step explanation:

1st week total: 12.99 + 10.50 + 9.89 + 6.90 + 7.58 = $47.86

5 days total so the mean of 1st week: 47.86 / 5 = $9.57

2nd week, 2 more in total of 1st week = $47.86 + $ 2 = $49.86

The mean of 2nd week: 49.86 / 5 = $9.97

$9.97 - $9.57 = $0.40

2nd week increased 40 cents or $0.40

4 0
2 years ago
What plus 18 equals 45?
natali 33 [55]
Okay to find what 18+?=45 just subtract 18 from 45. ANSWER: 27
8 0
3 years ago
∠A and \angle B∠B are supplementary angles. If m\angle A=(3x+18)^{\circ}∠A=(3x+18)
Alex

Answer:

Angle A is 168 degrees and angle B is 12 degrees.

Step-by step explanation:

x=14y

14y+y=180

15y=180

y=12

x=168

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the value of x? 1/4x - 8 + 2/4x = 19
Aleksandr [31]
Ok here is the answere or i think x = 4 
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 0.009 ia 1/10 of what number?
    6·2 answers
  • How many different ways can the letters in the word triangle be arranged?
    7·1 answer
  • An event sold $608 worth of tickets. Adult tickets cost $11 and children's tickets cost $6. If 68 tickets were sold, how many we
    8·2 answers
  • Ms. Carol sold 346 child tickets<br> and 253 adult tickets. How<br> many tickets did Ms. Carol sell?
    6·2 answers
  • In a class of 27 students, five students have 1 pet.
    6·2 answers
  • UMM HELP ME !!!!!.... I HAVE NOTHING ELSE TO SAY XD
    12·1 answer
  • M What is<br> Enter your answer in the box.
    5·1 answer
  • I think it is a and c, but I would feel better if I had confirmation lol
    14·2 answers
  • Alice purchased 4 1⁄2 kilograms of olive oil for $27. What is the price per kilogram?
    10·1 answer
  • 7, 10, 4, 7, 1, 4, -2, 1, -5, ?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!