1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
NARA [144]
3 years ago
14

X - 4 = -12 please tell the answer as fast as possible

Mathematics
1 answer:
Ainat [17]3 years ago
7 0

Answer:

-8

Step-by-step explanation

x-4=-12\\x-4+4=-12+4\\x=-8

You might be interested in
Find ADC i need the answer asap
aliya0001 [1]

Answer:

The answer is D

4 0
3 years ago
Micah and his brother found some cash at a bus stop.They split the money evenly, each getting $ 16. How much money did they find
Lisa [10]

Answer: 32 dollars

Step-by-step explanation:

7 0
4 years ago
OMG HELP PLS IM PANICKING OMG OMG I GOT A F IN MATH AND I ONLY HAVE 1 DAY TO CHANGE MY GRADE BECAUSE TOMORROW IS THE FINAL REPOR
patriot [66]

Answer:

3 tens

2 hundreds

5 thousands

7 thousands

6 0
3 years ago
Giả sử một nhà sản xuất thuê hai yếu tố K và L để sản xuất máy pha cà
adoni [48]

Answer:

......................

5 0
3 years ago
Let p=x^2-2 which equation is equivalent to (x^2-2)^2+18=9x^2-18 in terms of p
Bad White [126]

Answer:

The equivalent equation is p^2 + 18 = 9p

Step-by-step explanation:

p is given by the following relation:

p = x^2 - 2

And we are given the following equation:

(x^2 - 2)^2 + 18 = 9x^2 - 18

On the right side, we can simplify. So

(x^2 - 2)^2 + 18 = 9(x^2 - 2)

Replacing x^2 - 2 by p, the equation is:

p^2 + 18 = 9p

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Students are going on a field
    12·1 answer
  • Mrs. Epps buys 500 bags of balloons for the high school prom for $250 what is the cost per bag A($.25 B($.50 C($.75 D($1.00
    15·1 answer
  • Angie and Kenny play online video games. Angie buys 1 software package and 3 months of game play. Kenny buys 1 software package
    8·1 answer
  • kevin’s savings accounts had x dollars in it at the beginning of the month.at the end of the month,there was 4% more money in ke
    12·1 answer
  • if the ratio of home fans to visiting fans is 5:2 and all 42000 seats in a stadium are filled, how many visiting fans are in att
    11·1 answer
  • Explain how you could find 3/8% of $800
    7·1 answer
  • A manufacturer determines that the cost of making a computer component is ​$2.252525. Write the repeating decimal cost as a frac
    15·1 answer
  • Using the formula below, calculate the z-score for the listed data points. z-score: zx = x − μ σz1= z5=z6.5=
    13·2 answers
  • I just wrote a formal email to my teacher. What do you think their response was?
    10·2 answers
  • 20 4/8 + 19 7/9 + 15 3/36 =<br> also show how you got the answer
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!