Answer:The cost to ship one ounce is $0.48 per ounce
Step-by-step explanation:
The total weight of the package that Julia shipped is 9.5 ounces. Julia pays $4.56 to ship a package that weighs 9.5 ounces. The cost to ship one ounce would be
4.56/9.5 = $0.48 per ounce
Answer: The greatest distance, in feet is the first one 3ft.
He payed $15.30 is you divide 13.60 by 8 you get 1.70then you just add 13.60+1.70 because he also bought a pound
I believe it is 135 stones
45 is lowest multiplied by 3 is 135 providing equal number
Numbers and lines
Maybe a label too