1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vlad [161]
2 years ago
13

I need help please! i dont know!

Mathematics
2 answers:
zvonat [6]2 years ago
7 0
There is 12.5% you can do we it
Kaylis [27]2 years ago
4 0

Answer:

there is a 12.5% increase

You might be interested in
Julia pays $4.56 to ship a package that weighs 9.5 ounces. What is the cost to ship 1 once?
umka2103 [35]

Answer:The cost to ship one ounce is $0.48 per ounce

Step-by-step explanation:

The total weight of the package that Julia shipped is 9.5 ounces. Julia pays $4.56 to ship a package that weighs 9.5 ounces. The cost to ship one ounce would be

4.56/9.5 = $0.48 per ounce

5 0
3 years ago
The blueprints for a police station show that one of the lamp posts has a motion detector on it, and that the equation (x+14)2+(
Lana71 [14]

Answer: The greatest distance, in feet is the first one 3ft.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Parmesan cheese was on sale for $13.60 per pound. Wesley bought a piece of the Parmesan cheese that weighed 1 1/8 pounds. How mu
sweet [91]
He payed $15.30 is you divide 13.60 by 8 you get 1.70then you just add 13.60+1.70 because he also bought a pound
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Marco is making mosaic garden stones using red, yellow,and blue tiles he has 45 red tiles 90 blue tiles and 75 yellow tiles. Eac
LiRa [457]

I believe it is 135 stones

45 is lowest multiplied by 3 is 135 providing equal number

8 0
2 years ago
In every bar graph line graph or scatter plot the vertical axis should include the following
SashulF [63]
Numbers and lines
Maybe a label too
4 0
2 years ago
Other questions:
  • Kate drove 2 1/2 hours at an average speed of 55 miles per hour and 1 1/2 hours at an average speed of 65 miles per hour. How ma
    9·1 answer
  • cliff collects marbles. 1/2 of his collection is blue. of the blue marbles 1/2 of these are a dark blue. how much of cliff's mar
    14·1 answer
  • Answers? can someone help me please
    6·2 answers
  • HELP! Look at the figure, PQRS. Find the values of ​x and y. a) x = 5, y = 7 b)x = 6, y = 8 c)x = 6, y = 9 d)x = 7, y = 10
    15·1 answer
  • 3,350 to the nearest ten.
    15·2 answers
  • at 10.5mph how long would it take to go 6776 miles and why? My lecture did't really touch over on this subject.
    14·1 answer
  • Identify any extraneous soloution. See pic above
    15·1 answer
  • In wich sentence is the appositive phrase punctuated correctly?
    15·2 answers
  • What are the zeros of (3x−2)(x+4)
    11·1 answer
  • The level of the water is 5 percent more than it was last year.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!