1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
KIM [24]
2 years ago
15

HELPPP

Mathematics
2 answers:
Alecsey [184]2 years ago
4 0
Answer is 19 im pretty sure
34kurt2 years ago
3 0

Answer:

Your answer is 19.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
E. Lindsey sold stationery to her family and her mother's friends. She deposited the $125
IRISSAK [1]

Answer:

$134.71

Step-by-step explanation:

This is a simple interest question

A = P(1 + rt)

A = Amount after t months or years

P = Principal or amount saved

r = interest rate = 5.18% = 0.0518

t = time.in years = 18 months

= 1 year and 6 month

= 1.5 year

A = $125( 1 + 0.0518 × 1.5)

A = $125 ( 1 + 0.0777)

A = $125(1.0777)

A = $134.71

3 0
2 years ago
What is the unit rate for A 24-ounce box of cornflakes costs $4.59
Naddik [55]

Answer:

0.19125 or just 0.19

Step-by-step explanation:

$4.59/24= 0.19125

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Select all ratios equivalent to 12:6.
melomori [17]
10:5 is the answer hope u get a good grade
6 0
3 years ago
If x / 3 equals 6 then x equals
sleet_krkn [62]

Answer: X = 18

Step-by-step explanation:

Crossmultiply

8 0
3 years ago
DUE NOW
I am Lyosha [343]

<em>The </em><em>answer </em><em>of </em><em>quest</em><em>ion</em><em> </em><em>no.1</em><em> </em><em> </em><em>and </em><em>2</em><em> </em><em>is </em><em>1.</em>

<em>Well</em><em>,</em><em>the</em><em> </em><em>quest</em><em>ion</em><em> </em><em>of</em><em> </em><em>1</em><em> </em><em>and </em><em>2</em><em> </em><em>are</em><em> </em><em>same</em><em>.</em>

<em>Look </em><em>at</em><em> </em><em>the</em><em> </em><em>attached</em><em> </em><em>picture</em>

<em>The</em><em> </em><em>answer</em><em> </em><em>of</em><em> </em><em>question</em><em> </em><em>n</em><em>o</em><em> </em><em>3</em><em> </em><em>is</em><em> </em><em>7</em><em>.</em>

<em>Hope </em><em>it</em><em> </em><em>helps</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em>

<em>Good</em><em> </em><em>luck</em><em> </em><em>on</em><em> </em><em>your</em><em> </em><em>assignment</em>

5 0
3 years ago
Other questions:
  • If the population of a country increases at a rate of 1.5% annually, and its current population is 430,000, how many years will
    6·1 answer
  • derek's great dane puppy is growing quickly. he gains average of 48 ounces per week. at this ate, about how many pounds will he
    9·1 answer
  • 4.10 x 10^-2/ (-2.05 x 10^4)=
    15·1 answer
  • A store owner gathered data for several days about the methods customers used to pay for their purchases. The scatter plot shows
    8·2 answers
  • What is the approximate value of log6 1944 if log6(9)is approximately 1.2263
    13·1 answer
  • 6x + y = -2<br> y= -3x + 1<br><br> Graph the solution
    14·1 answer
  • What's the area of an ellipse with the major axis 20 m and the minor axis 10 m? Round your answer to the nearest whole number.
    6·2 answers
  • Jennifer gets a salary of $12000 while David gets $8400 more per month. What is the ratio of the salaries of Jennifer and David?
    5·1 answer
  • Label the net for the cylinder. Then find the surface area of the cylinder. Give your answer in term of π and as a decimal numbe
    8·1 answer
  • Divide 17/28 by 2/3 input your answer as a reduced fraction help ASAP
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!