1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
allochka39001 [22]
3 years ago
9

Help :) Answer this fast plss

Mathematics
1 answer:
irina1246 [14]3 years ago
8 0

Answer: I think 70 percent

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Can you help me with this please ​
krek1111 [17]

Answflasvkdiuihrytiy\ih\j

5 0
3 years ago
Your next math test is worth 111 points and contains 32 problems. Each problem is worth either 4 points or 3 points. How many 3
Dafna11 [192]
We call x the 4 points-worth problems and y the 3 points-worth problems

You know that x+y = 32

4x+3y = 111

You know that the difference from the x and y is 32 so write:

x = 32-y

Substitute at x the value of 32-y

4(32-y)+3y = 111

128-4y +3y = 111

-4y+3y = 111-128

-y = -17

y = 17
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
HELP WILL MARK BRAINLIEST PLEASE ANSWER ALL THREE
Anna11 [10]
Five is b
Six is a
Seven is a
Goood day now
5 0
3 years ago
Help Me On One Of This Please!
erik [133]

Answer:

10 is the answer of 35 -25 is 15

3 0
3 years ago
the school choir members have collected 6,000 aluminum cans. If the recycling center pays $2.00 for 500 cans. how much money wil
lapo4ka [179]
$24.00. 6,000 divided by 500 is 12 times the $2 per 500 is $24
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Divide 40x 64y by 5x 8y
    11·1 answer
  • What is the distance from the origin of point A graphed on the complex plane below?
    7·2 answers
  • Solve the inequality 2(4x + 1) < 3(2x - 3)
    6·2 answers
  • What is 31/4 in simplest form
    12·2 answers
  • If you can buy 1⁄4 pizza for 5 dollars, how much can you purchase for 8 dollars? Write your answer as a fraction.
    6·1 answer
  • Are the two right triangles similar?
    9·1 answer
  • $32.00 for 10 cookies<br> Unit rate.
    6·1 answer
  • What is 3n + 17 = 44??
    15·2 answers
  • The Johnson's bill at the restaurant is $112.00. How much should Mr. Johnson leave as a tip if he plans to tip 15%?
    13·2 answers
  • George wants to make a cake. The recipe requires 150 g each
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!