1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alisha [4.7K]
3 years ago
10

I need help with these questions, thanks!

Mathematics
1 answer:
kifflom [539]3 years ago
7 0

Answer:

????

Step-by-step explanation:

number 1 could be 2 different answers

You might be interested in
Find the product: 9|-5|
lions [1.4K]

Answer:

45

Step-by-step explanation:

The absolute value of negative 5 is 5 because it is five units away from zero, and then 9x5=45.

3 0
2 years ago
Luke has a bag of 70 colored marbles. The bag has an equal number of green and blue marbles and an equal number of red and yello
Karo-lina-s [1.5K]
It could be over 9000 but its actually 11<span />
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
sam plans to walk his dog for a mile he walks him 3/8 of a mile and stops to get a water bottle then he walks 1/8 of a mile and
ryzh [129]

Answer:

1/2 miles or 4/8 mi

Step-by-step explanation:

Plans to walk one mile or 8/8 ths of a mile, he walks 3/8 ths, then another 1/8 adds up to 4/8 ths. Leaving him with 4/8 ths left.

5 0
3 years ago
Use the Polygon tool to draw a rectangle with a length of 6 units and a height of 4 units. One of the sides of the rectangle fal
PilotLPTM [1.2K]

Answer:

Sorry need points for help

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
William hikes at a constrant rate , converting 6 miles in 2 hours, which expression represents how many miles william hikes in 4
yulyashka [42]
The answer is D
6/2=3 miles per hour
6 0
2 years ago
Other questions:
  • Please answer ASAP! will give brainlist.
    15·2 answers
  • You are shopping for a video game system.
    9·1 answer
  • Juan bought 12 pounds of dog food for $15.72. What is the price per pound of the dog food?​
    10·2 answers
  • 18 miles to 18 yards to a fraction do i divided ?
    10·2 answers
  • X
    11·1 answer
  • What is the slope of the line. (-5,11) (-2,10)
    14·1 answer
  • What is the solution of y/-2 ≤ 3?
    9·1 answer
  • Kendra just bought a new house and needs to buy new sod for her backyard. If the dimensions of her yard are 24.6 feet by 14.8 fe
    8·1 answer
  • 8.8 - 3.4 with using mental method<br> step by step explanation
    15·1 answer
  • Use the diagram to answer the question. what is the value of x
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!