1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Serga [27]
2 years ago
10

What fraction is equal to -8/24

Mathematics
2 answers:
Lisa [10]2 years ago
3 0

\frac{ - 8}{24}  =  \frac{ - 4}{12}  =  \frac{1}{ - 3}  =   - \frac{1}{3 }  \\

Musya8 [376]2 years ago
3 0

Answer:

1/32/68/242/34/616/241/42/88/323/46/824/32

You might be interested in
Six subtracted from x is less than 25
AnnZ [28]
Answer is going to be x>-19
4 0
3 years ago
Which of the following is equivalent to 5^-9
VLD [36.1K]
0.0000000005 9 zeros
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Karim says the ratio of the distance he ran to the distance Shawn ran 4:3 give three possibilities for the distance each could h
jok3333 [9.3K]
Karim=4,8km,12km,16km Shawn=3,6km,9km,12km
4 0
3 years ago
GIVING BRAINLIEST!!!!!!PLS HELP! I DONT UNDERSTAND THISSS :((
mote1985 [20]

Answer:

The origin is where the x-axis and the x-axis equal zero. Carter is 15 points up from the origin on the y-axis and 3 points to the right from the origin on the x-axis.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
1. Find the distance between the points (1, 2) and (-2,-2).
alexandr1967 [171]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Since life expectancy has increased in the last century, the number of Alzheimer patients has increased dramatically. The number
    6·1 answer
  • What is 2/3,25%,35,0.40 from least to greatest
    7·2 answers
  • For each function, do the following: a) state the name of the function, b) identify the independent and dependent variable, c) i
    7·1 answer
  • I need help im stuxk again and thanks who help me​
    7·1 answer
  • Mary ran 1/5 of 1 km each day. How many meters did she run from Monday to Wednesday?
    10·1 answer
  • Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar
    9·1 answer
  • Find an equation of the line L that passes through the point (2,-12) and satisfies the given condition.
    13·1 answer
  • How do you do arc length? Will give brainliest
    11·1 answer
  • !!HELP ME PLEASE!!
    7·1 answer
  • Where did the student go wrong and what are the correct steps
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!