1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kompoz [17]
3 years ago
15

Solve for b help please

Mathematics
1 answer:
aliya0001 [1]3 years ago
4 0

Answer:

-12=-4/3b

-12x4/3=b

-16=b

b=-16

You might be interested in
Explain why 0.04/3.6 has the same answer as 4/360
lisov135 [29]
Because when you divide you get the same answer or something to do with percents
7 0
3 years ago
Q and D are vertices of a polygon. Q' and D' are vertices of the polygon's image after a translation. Determine the translation,
snow_lady [41]

Answer:

(6,—6)

Step-by-step explanation:

Draw the points on a table. The answer will be (6,—6)

3 0
2 years ago
HURRY TImed Which of the following is equivalent to 3 1/3? A 1/27 B 1 C 3√3 D 1log33
Allisa [31]

Answer:

Step-by-step explanation:

3 1/3 is a mixed number, and is equivalent to 10/3.

4 0
3 years ago
PLS HELP ASAP!!!!!
zmey [24]
B. (7,-2) is the answer
6 0
2 years ago
One cell phone company charges a $76 sign-up fee and $40 per month. Another cell phone company charges $136 sign-up fee and $20
WARRIOR [948]

Answer:

The cost would be same after 3 months.

Step-by-step explanation:

Given that:

Charges of first company;

Sign up fee = $76

Per month charges = $40

Let,

x be the number of months

y be the total cost.

y = 40x + 76      Eqn 1

Charges of second company;

Sign up fee = $136

Per month charges = $20

y = 20x + 136     Eqn 2

For same cost,

Eqn 1 = Eqn 2

40x + 76 = 20x + 136

40x-20x = 136 - 76

20x = 60

Dividing both sides by 20

\frac{20x}{20}=\frac{60}{20}\\x=3

Hence,

The cost would be same after 3 months.

3 0
3 years ago
Other questions:
  • 7b-b+1+3b<br> I’m trying to combine like terms plz help
    10·2 answers
  • Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
    12·2 answers
  • I need help on number 2 please
    14·1 answer
  • What is the product of (3a 2)(4a2 – 2a 9)?12a3 − 2a 1812a3 6a 912a3 − 6a2 23a 1812a3 2a2 23a 18
    11·2 answers
  • 10x - 10y = 1 x = y - 3 solve the system of equations by substitution. a. (-29/20, 31/20) b. (1/2, 2/5) c. no solution d. coinci
    5·1 answer
  • Is (x-2) a factor of f(x) = (4x +13x +10)?
    11·1 answer
  • Pedro thinks that he has a special relationship with the number 5. In particular, Pedro thinks that he would roll a 5 with a fai
    5·1 answer
  • B<br> 16 m<br> A<br> С<br> 20 m -<br> Find the area of AABC.<br> [?] ml<br> Enter
    12·1 answer
  • Three numbers have an average of 15. If two of the numbers are 10 and 12, then what is the other number?
    8·1 answer
  • Class A has 13 pupils and class B has 16 pupils.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!