1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lora16 [44]
3 years ago
6

Jim has 2 pencils, 2 pens and 2 markers. Find the number of ways of choosing a pencil, a pen and a marker.

Mathematics
1 answer:
krok68 [10]3 years ago
3 0

Answer:

He can choose between 2 for the first, 2 for the second and 2 for the third. Every choice does not influence anything.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Six more than a number can be written as which variable expression
olga2289 [7]
N+6 is what I would say.
4 0
3 years ago
Kyle is another carpenter. He has three measuring sticks. The lengths of
Lina20 [59]

Answer:

i dont

Step-by-step explanation:

good luck

5 0
3 years ago
Piper has a points card for a movie theater. she receives 60 rewards points just for signing up. she earns 13.5 points for each
Arisa [49]

Answer:

10

Step-by-step explanation:

I first took away 60 from 195, as she already had 60 points. Than we were left with 135 points and since she gets 13.5 points every time she visits, I divided 135 by 13, which gives us 10.

3 0
2 years ago
A salesman make both a base salary and also a commission which is a percentage of what he sells . Each month if his sales total
MissTica
Commission / Base Salary
8 0
3 years ago
Two products when calcium carbonate is heated
erik [133]

Answer:

When heated calcium carbonate forms calcium oxide and carbon dioxide.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Will the square roots of perfect squares always be irrational numbers
    7·2 answers
  • What type of triangle is formed by joining the points D(7, 3), E(8, 1), and
    13·2 answers
  • A sandwich shop prepares large wraps
    10·1 answer
  • 1. A bag of apples at HEB costs $2.49 for 6 apples. What is the price per apple.
    8·2 answers
  • PLEASE HELP ME IM FAILING MY CLASS
    5·1 answer
  • What is the percent change when your savings increases from $50 to $85?
    10·1 answer
  • C. If a trapezoid is<br> rotated upside down,<br> would the two bases still<br> be parallel?
    15·1 answer
  • Which angles!!! Need answers 40% of my grade please and thank you
    14·1 answer
  • Answer correctly for brainliest do not send pdfs or links
    7·2 answers
  • -2/9 - 1/12 - 7/18<br> Whats the answer
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!