1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anuta_ua [19.1K]
2 years ago
11

What is the answer to find f(-2) for

Mathematics
1 answer:
Oksi-84 [34.3K]2 years ago
5 0

Answer:

Pretty sure you have to find the constant be tween -2x. and f(x) divided by -4

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A rectangle is a quadrilateral in which all four angles have equal measures. (hence
Arisa [49]
Yes, quadrilateral means its four angles have equal measures.
8 0
3 years ago
ILL GIVE BRAINLIEST
labwork [276]

Answer:

I can't read the question it's too blurry

7 0
2 years ago
A 16-cup container of laundry detergent costs $13.60. What is the price per quart?
777dan777 [17]

Answer:

$0.21

Step-by-step explanation:

So, first let's find the cost of a single cup.

16/13.60 = 1/0.85

Now, we know that each cup is approximately $0.85. Next, we must convert cups into quarts. 1 cup = 0.25 quarts.

1/0.85 = 0.25/0.21

7 0
2 years ago
732,178+167-642,137=please evaluate
zepelin [54]

Answer:

Around 175.80

Step-by-step explanation:

732/178 + 167 - 642/137 =

366/89 + 167 - 642/137

4 10/89 +167 - 642/137

8.80 +167

175.80

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jace estimated the product of (34.57)(–0.74) by rounding each number to the nearest tenth. What was Jace’s estimate?
RUDIKE [14]

Answer:

jaces estimate

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Question is attached below
    13·1 answer
  • 3/4x+5−1/2x=3 what is the value of x?
    8·1 answer
  • Write the equation of a line that is parallel to y=9 and that passes through the point (3,-8). Please help this is due soon
    10·2 answers
  • Allie noticed that to get her test grade, she could take Valerie's grade, multiply it by 2 and subtract 15. If Valerie's test gr
    10·1 answer
  • Which inequality is true use the number line to help​
    10·2 answers
  • A student has some $1 and $5 bills in his wallet. he has a total of 15 bills that are worth $51. How much of each type of bill d
    8·2 answers
  • Allison measured a line to be 5.4 inches long. If the actual length of the line is 5.5 inches, then what was the percent error o
    15·1 answer
  • What is the<br> slope of a line that is parallel to the line<br> shown on the graph?
    13·1 answer
  • What is the surface area of a sphere with radius 2?
    10·1 answer
  • Marcel and his 8 friends have a snow shoveling business. Last season, they earned a total of $2,240.64. How much
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!