The total cost would be:
$20 = two people- 2*20=40$
20 = guest
20*20=
400 would be the cost
This should be the equation:
n + 4/3n + 5/3n = 90
Your teacher just wants you to replace pi any equations with 22/7 because it is close to pi
Answer:
15
Step-by-step explanation:
$100 / 10 pounds = $10 / pound
$150 / 10 dollars = 15 pounds of onions
Answer:
D
Step-by-step explanation:
i think