Answer:
68.875 / 7.25 = 9 1/2 pounds
Step-by-step explanation:
Answer:
The total cost of resurface the path is 
Step-by-step explanation:
step 1
Find the area of the path
The area of the path is equal to the area of the path plus the swimming pool minus the area of the swimming pool



step 2
Find the cost of resurface the path
Multiply the area of the path by $2 per square foot

3.15. Just find the unit rate which is 1.5 and multiply that by 3
Answer: Yes it is reasonable.
Step-by-step explanation:
If all the numbers are rounded, 79 will be rounded to 80
12 to 10
and 11 to 10
If there are about 80 kids in 3rd grade, and about 20 kids in Mrs. Henry's class (because 10 girls plus 10 boys)
That means that 80-20
about 60 kids are not in Mrs. Henry's class
Hope this helped!
Question in English:
Tom has 2,021 gold coins. He divides them into piles containing consecutive numbers of pieces.
if it has more than two piles, how much is in the highest pile?
Plzzzzz give me Brainliest!!!!!