1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nika2105 [10]
2 years ago
14

HELPPPPPPPPP[PPPPPPPP FASTTTTTTTTTTTTT PLSSS

Mathematics
2 answers:
atroni [7]2 years ago
6 0

Answer:

0.75 or... 3/4 of a cup

Step-by-step explanation:

If helpful please give me brainliest.

Ray Of Light [21]2 years ago
4 0

Answer:

13.50 (12 servings)

Step-by-step explanation:

Step 1: Multiply the whole number by the denominator:

13 × 2 = 26

Step 2: Add the product you got in Step 1 to the numerator:

26 + 1 = 27

Step 3: Divide the sum from Step 2 by the denominator:

27 ÷ 2 = 13.5

That's it folks! The answer to 13 1/2 in decimal form is displayed below:

13 1/2 =

You might be interested in
Express the following equation in slope-Intercept form: 8x + 11y= Select the best answer from the choices provided. ОА. 18 OB. 8
kobusy [5.1K]

Answer: 18 OB. 8 x + -10 oc. 11 x + 12.45 8 OD= 8​

Step-by-step explanation: It is simple math-

3 0
3 years ago
Which of the following employees derives their income from a fee for the items sold?
dezoksy [38]

Answer:

commission

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
this month salespersons a made 11% of $67,530. salesperson b made 8% of $85,740. who made more commission this month? how much d
Paul [167]
Salesperson A made $7428.30
Salesperson B made $6859.20
Salesperson A made more commission this month and made $7428.30
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help with this plz !!!!!!
Alika [10]
2nd one is the correct one I think
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help quickk!!
Airida [17]

21 = 6

7 = 5

1 = 4

hope this helps

3 0
3 years ago
Other questions:
  • a box of rice cakes costs $1.95. What is the greatest number of boxes of rice cakes Jared can buy with $10?
    14·1 answer
  • Determine the exact value of x <br> 3^2x = 5(3^x) +36
    6·1 answer
  • The image shown has two triangles sharing a vertex:
    10·2 answers
  • 7^0Evaluate the following expression. a0
    7·1 answer
  • A package of 3 pairs of insulated gloves costs $23.97. What is the unit price of the pairs of gloves? ​
    11·2 answers
  • Whats 2 plus 2 divided by 63.11111
    9·2 answers
  • HELP ASAP WILL GIVE BRAINLY!
    7·1 answer
  • At a architecture firm the average starting salary for a new architect is $44,800, but the actual salary could differ from the a
    15·1 answer
  • If f(x) = -x^2 +x-5, what is f(-3)
    13·1 answer
  • Lucy Garcia took out a loan for $40,000 at 10 percent interest for 10 years. Her monthly payments are $528. 60. She made payment
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!