1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
patriot [66]
3 years ago
12

Determine the relationship between the two triangles and whether or not they can be proven to be congruent. what's the relations

hip (SSA). (ASA) (AAS) (HL) (SAS) (SSS) (AAA)​ plz help any tutors

Mathematics
1 answer:
maksim [4K]3 years ago
6 0

Step-by-step explanation:

only 9 points uneceptable

You might be interested in
A store charges $56 for 5 pounds of crab meat. What is the unit price per pound of crab meat?
jeka57 [31]
The unit price is 11.2
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Last month, you worked 41 hours the first week, 49 hours the second week, 48 hours the third week, and 46 hours the last week. F
inysia [295]

Answer:

46 hours

Step-by-step explanation:

1. add all the hours you've worked (41+49+48+46=184)

2. divide the sum by the number of weeks (184/4=46)

5 0
3 years ago
I need help I don't understand this question<br> 14a+7
lisabon 2012 [21]

Answer:

7*(2a-1)

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Cassidy's family built a swimming pool that is
Ilya [14]

Answer:

 

Step-by-step explanation:

‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎        

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Can someone pls answer this​
SVEN [57.7K]

Answer:

1/6

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 79 divided by 50,165
    13·1 answer
  • What is the formula for ANOVA
    15·1 answer
  • Devin is collecting signatures for a petition to open a new park in her town. She needs to collect at least 1,000 signatures bef
    5·2 answers
  • Solve the system of linear equations by graphing y=2x+5 and y=1/2x-1
    10·1 answer
  • Please help ASAP 30 pts + brainliest to right/best answer
    14·1 answer
  • 1.21 liters = centiliters​
    14·1 answer
  • NEED HELP, LIMITED TIME, HURRY
    11·2 answers
  • Eloise bought 2 boxes of crackers to share with her friends. Her friends ate 1/2 of the first box and 2/3 of the second box.
    13·1 answer
  • If 2 Apple way 2 pounds and cost $3.76 what do each apple cost
    8·1 answer
  • How to graph y = 2|x + 3| - 4
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!