1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
coldgirl [10]
3 years ago
6

3. Emilio is going to run 6 miles a day for 8 days. How many miles will he have completed

Mathematics
1 answer:
Nastasia [14]3 years ago
7 0

Answer:

48

Step-by-step explanation:

6(miles per day) * 8(days) = 48

You might be interested in
Neeeeedd help hurry please
Alona [7]

Answer:

Step-by-step explanation:

Sslsl

6 0
3 years ago
Kristin spent $131 on shirts. Fancy shirts cost $28 and plain shirts cost $15. If she bought a total of 7 shirts then how many o
KIM [24]

Answer:

Kristin bought 5 plain shirts and 2 fancy shirts.

Hope this helps!

4 0
3 years ago
PLZZ HELP find the area of the triangle QRS?
defon

Answer:

180 is the answer

Step-by-step explanation:

Step-by-step explanation:

To find out areas of rectangles, you have to count the left side of the rectangle which is (12) and then count the bottom of the rectangle which is (15)

Then multiply 12 times 15 to find out the area

15 x 12= 180

what do you mean CDEF

and can I get brainliest?

3 0
3 years ago
Help me pleaseeeeeeeeeeeeeeeeee………….
slava [35]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

200 x 5 = 1,000

100 x 10 = 1,000

C - 5 to 10 days

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Sam owes the bank a little less then $40 what could be his balance
bija089 [108]
D 39.25 which isn't far from 40

8 0
3 years ago
Other questions:
  • The volume of one of the Great Lakes is 3.5 × 10E3 cubic kilometers.
    9·1 answer
  • Pleas answer it in two minutes
    14·1 answer
  • Kurt is taking a roadtrip and has of his total distance left to travel. He plans to travel the remaining distance in 5 hours. Wh
    13·2 answers
  • Não sei fazer fração
    5·1 answer
  • I William page $54 for three cases of gum if each case of case has 24 packs what is the cost per pack of gum
    15·1 answer
  • What is this quadratic function in standard form? y=(x+7) (x−5) Enter your answer in the box.
    10·1 answer
  • Help I don’t understand this
    8·1 answer
  • Pls help me i need help
    7·1 answer
  • -4 3/8 - (-1 1/4)<br><br><br><br><br><br><br> oof, i forgot how to do this ;-;
    11·1 answer
  • What’s the 84th term of the arithmetic sequence -5, 15, 35
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!