A pizza shop sells pizzas that are 10 inches orr larger. A 10-inch cheese pizza costs $8 and each additional costs $1.50 and each additional topping costs $0.75.
The equation that represents the cost of a pizza is:
P = $10 + $1.50a + $0.75b
Where 'a' represents the number additional inches and 'b' represents the number of additional toppings.
The answer would be 8 1/4 because if you have the opposite of the opposite you get what you started with. For example the opposite of night is day then the opposite of day is night so you end up with what you started with.
QUESTION -
(-2g^3h)(-3gj^4)^2(-ghj)^2
ANSWER -
−18g^7h^3j^10
Hope i helped have a wonderful day..can i get Brainliest please and thank you...