1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mixer [17]
3 years ago
13

A loan is payed off in 15 years with a total of 250,000. It had 4% interest

Mathematics
1 answer:
sasho [114]3 years ago
5 0

Answer:

5.2%po joke Lang Hahahahahahah

You might be interested in
PLZ HELP AND IF U TAKE MY POINTS I WILL REPORT U AN WHO EVER HELPS I WIL GIVE BRAINIEST
Sphinxa [80]

Answer:

the second one I can't give a explanation cause my wrist is broken so it's harder to type hope this helps

6 0
3 years ago
Ann rolls a 6 sided number cube and then chooses a card from a set numbered 1 through 9. What is the probability that she will r
Licemer1 [7]
5/9 to chose odd card, 3/6 to roll even number
6 0
3 years ago
Given (x – 1)2 = 50, select the values of x.
nexus9112 [7]

Answer:

x = 26

Step-by-step explanation:

Isolate the variable by dividing each side by factors that don't contain the variable.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP ASAP WILL GIVE BRAINLIEST !!!
My name is Ann [436]

Answer:

7/3

Step-by-step explanation:

7/3

8 0
3 years ago
Jell E. Bean owns the local frozen yogurt shop. At her store, customers themselves a bowl of frozen yogurt. Jell E. Bean charges
IgorLugansk [536]

Answer:

Step-by-step explanation:

What is the question? Determine the unit price?

$32/(5 pounds) * (1 pound)/(16 ounces) = $0.40/ounce

Unit price

3 0
3 years ago
Other questions:
  • What number must you add to complete the square? x2 + 8x = 15
    11·1 answer
  • an automobile 16 feet long overtakes a truck that is 28 feet long and is traveling 30 mph. At what rate must the automobile trav
    13·1 answer
  • An inlet pipe on a swimming pool can be used to fill the pool in 38 hours. The drain pipe can be used to empty the pool in 40 ho
    5·1 answer
  • Because of variability in the manufacturing process, the actual yielding point of a sample of mild steel subjected to increasing
    9·1 answer
  • When 24 is subtracted from a number and that difference is multiplied by 1/4, the result is 4.
    15·1 answer
  • 15. The temperature C, in degrees, that is equivalent to a temperature of F degrees Fahrenheit is given by graph of this equatio
    13·2 answers
  • Paul bought 18 pins for $90. Jack bought 45 pins for $180. Who bought pins at the lowest cost?
    11·2 answers
  • Plz help me with this​
    9·1 answer
  • 6. Rose used 0.9 meter of a piece of cloth for her doll's dress. Write 0.9 i
    9·1 answer
  • The graph of a function g is shown please find the following g(10)
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!