1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
blsea [12.9K]
2 years ago
15

Pam bought 82.68 yards of striped fabric and 44.38 yards of floral fabric. How many more

Mathematics
2 answers:
Rashid [163]2 years ago
6 0

Answer: kk thx

Step-by-step explanation:

lawyer [7]2 years ago
3 0

Answer:

$8 per yard of fabric

1 yard is equal to 3 feet

8 divided by 3 = 2.67(rounded)

$2.67 per foot of fabric

1 foot is equal to 12 inches

2.67 divided by 12 =0.22(rounded)

1 inch of fabric cost $0.22

You might be interested in
Francis mixes 3/8 gal of white paint 2 7/8 gal of blue paint and 1 1/4 gal of red paint.
Fed [463]

Answer:

9

Step-by-step explanation

9x0

7 0
2 years ago
Can someone help me with this question?
bija089 [108]

Answer:  CD segment

Step-by-step explanation:  

6 0
1 year ago
Find sum 3.24 +.07 =
BartSMP [9]

Answer:

3.94

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is 75/8 as a mixed number
stich3 [128]

9 and 3/8 is 75/8 as a mixed #.
5 0
2 years ago
What is the unit rate of $240 for 4 days
antiseptic1488 [7]

Answer:

$60 for 1 day

Step-by-step explanation:

60 (dollars) x 4 (days) = $240

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is measure of angle P?
    10·2 answers
  • 10x — 12y = 6<br> 5х – бу=3
    11·1 answer
  • What is .58 repeating as a fraction
    8·1 answer
  • A local little league have a total of 90 players, of whom 40% are left-handed. How many left-handed players are there?
    15·1 answer
  • 10. Sevi wants to save to buy a guitar. The guitar costs $900. Sevi has $150 3 points
    5·1 answer
  • what effect did the policy of deterrence have on the ama race between the united states and the soviet union?
    7·1 answer
  • A farmer has chickens, sheep and horses there are 154 animals and 516 total legs the number of sheep equals twice the number of
    5·1 answer
  • Write y for yes or n for no stating if these equations are like terms
    12·1 answer
  • Hank's car travels 600 feet in 20 seconds. Andy's motorcycle travels 300 feet in 12 seconds. Which is faster, the car or the mot
    7·2 answers
  • If melissa buys 1/2 of a pound of boysenberries, how much will she spend?
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!