1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
elena55 [62]
2 years ago
6

Ayo people good at math

Mathematics
2 answers:
Ksju [112]2 years ago
5 0

Answer: real numbers have to be whole (maybe negative) but no fractions or decimal answers. 23 is also an integer. so the answer is A

Step-by-step explanation:

Feliz [49]2 years ago
5 0

Answer:

23

Step-by-step explanation:

literally self explanatory

You might be interested in
Complete the number pattern
Kitty [74]
The first one is 37 and the second one is 49
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Edgar pay $67.86 for 7.8 pounds of fertilizer. What is the price per pound of fertilizer?
prohojiy [21]

Answer:

He pays $8.70

Step-by-step explanation:

You would do $67.86 divided by 7.8 lbs

                 

6 0
3 years ago
Please help me and type out the answer
Orlov [11]

Answer:

The owner makes $2 in sales per customer

Note: The "Amount of sales" label of the question is phrased poorly. s could be better labeled "profit from sales" or at least "Amount made from sales", etc.

Step-by-step explanation:

If you logically think about how the answer (now that you know it) relates to the question, it should make simple sense.

i.e. if you consider the first column where $24 is made from 12 customers, and divide the $24 made by the 12 customers, you'll see that each customer spends $2.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Im stomped with 42/12 in simple form. Im trying to remember if I should divide by 7.
Yuliya22 [10]
Exact form- 7/2
Decimal form- 3.5
Mixed number form- 3 1/2

I hope that helps!!!
5 0
3 years ago
It’s a test question.
marissa [1.9K]

Answer:

A # is odd

Step-by-step explanation:

Hypothesis-----> conclusion

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Suzanne bought 50 apples at the apple orchard. She bought 4 times as many red apples as green apples. How many more red apples t
    11·1 answer
  • What is (4x - 3)^6 expanded
    10·1 answer
  • Eleven years ago, you deposited $3,200 into an account. seven years ago, you added an additional $1,000 to this account. you ear
    13·1 answer
  • Convert the equation to y=mxtb <br><br> 2x-3y=-6 please show the steps .
    10·1 answer
  • Can you please help with this question
    7·1 answer
  • Neal has worked 4 hours less than normal for each of the last 2 days. If he's worked a total of 12 hours for both days, how many
    5·1 answer
  • Explain how to find the gcf of three numbers
    7·1 answer
  • Find mZP.<br> P<br> 26<br> 2./13<br> R<br> mZP =<br> I’m confused
    12·1 answer
  • How long will it take a $1000 investment to triple in value at a .12% rate of return, compounded quarterly?
    6·1 answer
  • What is the scale Factor from Triangle A to triangle B <br><br> 20 POINTS!!!
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!