Answer:
$7.20
Step-by-step explanation:
If 8 pens cost $3.84, we need to find out how much ojne pen costs.
To find out the cost of one pen we need to divide $3.84 by 8.
$3.84 / 8 = $0.48
1 pen cost $0.48
We then need to work out the cost of 15 pens. So from using the information that one pen costs $0.48 we can multiply that by 15 to find out the answer.
$0.48 x 15 = $7.20
15 pens cost $7.20
Answer:
17
Step-by-step explanation:
14+3 it asked for total yards traveled
Answer:
Step-by-step explanation:
-6x^2 + x -3 + 2x + 4
________________________
x^2 + 9
-6x^2 + 3x + 1
__________
x^2 + 9
the solution is the first one
Where's the system? I can't answer your question without it.
Answer:
2310789600
Step-by-step explanation:
10 digits + 26 letters = 36
₃₆C₁₃ = 2310789600
Hope this helps, although i am not 100 percent sure its right.