Answer:
-2/5
Step-by-step explanation:
Take the total and divide by the amount to get answer.
3.60 /3 = $1.20 per pound
Answer:
Your answer is 1500 foot pounds.
I hope this helps!
Step-by-step explanation:
Edg 2020
Looking at the question, we can see we have 5 different numbers that can go in any order.
<u>5</u> * <u>4</u> * <u>3</u>
The above is basically saying there are 5 different numbers that can be multiplied by 4 other numbers. Those 2 can be multiplied by 3 different ones, leaving us with a 3 digit positive integer.
5 * 4* 3 = 60