1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
My name is Ann [436]
3 years ago
15

What could the answer be when you multiply C square

Mathematics
1 answer:
kondor19780726 [428]3 years ago
4 0

Answer:

C^2×C^2=C {}^{(2 + 2)} =C^4

You might be interested in
To factor 9x^2-16 you can first rewrite the expression as:
natka813 [3]
I hope this helps you

4 0
3 years ago
The point (3,2) reflected in the x-axis is (
ioda

Answer:

reflected across the x-axis is 3,-2 and the y axis is -3,2

Step-by-step explanation:

When you reflect over the X axis it will stay the same numbers but change the Y axis sign. the same thing happens to the y -axis but the x changes siogns instead

8 0
3 years ago
Jack has $24 in one-dollar and five- dollar bills. He has a total of 8 bills. How many of each bill does he have?​
mylen [45]
He has 4 $5 bills and 4 $1 bills
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the vertical distance from the origin to the point (2,9)
Ksenya-84 [330]

Answer: The answer should be 9.2195

Step-by-step explanation:They tell us the point is 2.9 and they are asking the distance from the origin which is zero. So we can use pythagorean theorem. A²+B²=C² Look at it as a triangle. They have given us A and B, so you can find C² using those information. If you plot the point in the line you know that A=2 and B=9. Using the formula will be 2²+9²=C² ⇒ 4+81=C² ⇒ 85=C². To get rid of the power of 2 in c we have to square both side to cancel it out. C would equal 9.2195

3 0
3 years ago
Can you help me please for this ^^
Stels [109]
Sorry it's wonky but I hope you get it if you don't I can explain again

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is a verbal expression for the algebraic expression 15 + r?
    12·1 answer
  • How do you solve 1 5/6• 2 2/9 ?
    14·2 answers
  • You subscribed to a long-distance telephone service that charged $0.37
    5·1 answer
  • Drag and drop given rectangle JKLM
    15·1 answer
  • jillian buys 4 erasers that each cost $0.35.She makes the number line below to help her find the total cost. What is the total c
    10·1 answer
  • Given that Triangle KLM is congruent to Triangle RQP, what is the measurement of Side KL? Fill in the blank with only the numeri
    15·2 answers
  • Mike hiked to a lake in 5.5 hours at an average rate of 4 1/5 miles per hour. Pedro hiked the same distance at a rate of 4 3/5 m
    8·2 answers
  • 10) IF 4 cans of tomato soup cost $3.50, what is the unit price for 1 can of tomato soup? Round
    6·1 answer
  • What is the slope of the line that passes through the points (−4,−1) and (18,−2) ?
    8·1 answer
  • Find the greatest common factor of 8 and 24.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!