Answer:
your answer would be 0.6265
Step-by-step explanation:
You are figuring out the total of blueberries Darnell purchased so you would multiply $1.79 x 0.35.
Also what grade are you in?
I'm in 8th grade.
C, D, E
1 and 27, 12 and 33, 6 and 24, 36 and 81, 12 and 96.
GCF of 36 and 81: 9
GCF of 1 and 27: 1
GCF of 12 and 33: 3
GCF of 12 and 96: 12
GCF of 6 and 24: 6
y= 2x
Y = total earned. X= the number of cups sold.