1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mario62 [17]
2 years ago
9

Giving brainiest if you can answer 3 and 4 Also worth 25 points

Mathematics
2 answers:
Zanzabum2 years ago
6 0

Answer:

(1, 1), (2, 2), (3, 3), (4, 4) (5, 5)

Step-by-step explanation:

Nimfa-mama [501]2 years ago
3 0

Answer:

  • y = x

Step-by-step explanation:

<u>We can see points:</u>

  • (1, 1), (2, 2), (3, 3) etc.

<u>It shows the proportional relationship:</u>

  • y = x, where the slope is 1
You might be interested in
Keith weighs 20 kg more than Beth,while henry weighs 30kg less than twice as much as Beth. If Keith and Henry weigh the same, ho
dybincka [34]

Answer:

50kg

Step-by-step explanation:

K = Keith  B = Beth  H = Henry

K = 20 + B

H = 2B - 30

K = H

20 + B = 2B - 30

B = 50kg

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Sally dug a hole 5 feet deep to plant roses. She
ikadub [295]

Step-by-step explanation:

here will take the earth's surface as 0.

hence,

the first hole that Sally dug is 5 feet below the surface making its integer -5

the second hole Sally dug was 8 feet below the surface making its integer -8

therefore, the roses are closest to the surface.

8 0
2 years ago
A laptop has a listed price of $611.98 before tax. If the sales tax rate is 7.75%, find the total cost of the laptop with sales
Andrei [34K]

Answer:

$659.41 is the total with tax rounded

Step-by-step explanation:

$611.98 * 7.75%= 47.42845

$611.98 + 47.43 = $659.41

6 0
2 years ago
XYZ is transformed on a coordinate plane to obtain its congruent image X'Y'Z. Which of the following statements could be true?
viva [34]

Answer:

The answer is D: only I and II

Step-by-step explanation:

I know for sure this is the correct answer. Hope this helped! Mark me Brainliest!

3 0
3 years ago
5 apples and 6 bananas cost $9.55. 8 apples and 10 bananas cost $15.60. What is the cost of one apple?
iragen [17]

Answer

$1.95

Step-by-step explanation:

15.60 divided by 8

4 0
2 years ago
Other questions:
  • frankie can plant a garden by herself in 10 hours. when her son Garyn helps her, the total time it takes them to plant the garde
    7·1 answer
  • Jane wants to order a pizza and she knows what toppings she wants. she cannot decide what type of crust or sauce to choose. make
    11·1 answer
  • Does this table represent a function? Why or why not?
    7·2 answers
  • ms. James has a 6 square foot bulletin board and a 12 square food bulletin board. She wants to cover both boards with index card
    7·1 answer
  • In the figure, m∠1=m∠2 = 22 and m∠3 = m∠4 = 123. Find m∠TSK.
    15·2 answers
  • The best first step in solving the equation log25 + log4 = x is...
    9·1 answer
  • Pls help will give brainlest if it’s right :)
    14·2 answers
  • A number cube with faces labeled from 1 to 6 will be rolled once.
    11·1 answer
  • Which three criteria do binomial experiments meet?
    7·1 answer
  • Solve for a,
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!