1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
katen-ka-za [31]
3 years ago
9

Complete the sentence.

Mathematics
1 answer:
leva [86]3 years ago
3 0

Answer:

129

Step-by-step explanation:

there is a sequence of 9 to each

You might be interested in
A 3-pound bag of bananas costs $2.88. What is the price per ounce?
Alborosie

Answer: 6 cents

Step-by-step explanation:

1 pound = 16 ounces

3 pounds = 48 ounces

2.88 ÷ 48 = 0.06

0.06 = 6 cents.

One ounce of bananas cost 6 cents.

Hope this helps!

4 0
3 years ago
Write the ratios for sin A and cos A
Alborosie

Hi,

Sorry this is late.

Remember: soh cah toa

sin <em>A</em>: 3/5

cos <em>A: 4/5</em>

Your answer would be A.

Have a great day!

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Juan has x apples and 8 oranges. How many fruits does he have? Give your answer in terms of x
zubka84 [21]
X apples and 8 oranges = x+8

The answer is x+8.

Hope this helped☺☺
3 0
3 years ago
Which is most applicable when continuous inspection is used? I-chart, P-chart, c-chart C-bar chart
Zepler [3.9K]

Answer:

I - Chart

Step-by-step explanation:

The charts are used for representation of inspected data in to structure way which helps understand the changes easily. I chart is usually used when there is continuous inspection for the data. This type of chart used to monitor the process when measuring data at regular intervals.

8 0
3 years ago
Energy is required in order to produce any sound.<br><br> A. True<br> B. False
Vikki [24]

Answer: a. True

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Other questions:
  • 3x exponent 2=48 solve the equation please
    6·2 answers
  • The value of a car is $20,000. It loses 10.7% of its value every year . Find the approximate monthly decrease in value . Round y
    7·1 answer
  • What is the value of the following expression 2x (6+[12÷(3+1)])-1
    13·2 answers
  • What is an equation of the line with slope 3 that goes through point (-1/2, 5/2)?
    11·1 answer
  • Write 9 as a product of two primes.
    13·2 answers
  • Just need the answer
    9·1 answer
  • Given: y || 2<br> Prove: m25+ m22 + m26 = 180°
    15·1 answer
  • Hii! please help asap. i’ll give brainliest
    15·1 answer
  • PLS HELP , I GOT ONLY ONE RIGHT AND THE REST ARE WRONG. I dont know what to do anymore pls help , its due todayyy plsjnn
    5·1 answer
  • A home has a triangular backyard. The second angle of the triangle is 6º more than the first angle. The third angle is 14º more
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!