1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Tanya [424]
2 years ago
6

Can someone answer this ASAP thanks

Mathematics
2 answers:
lutik1710 [3]2 years ago
5 0

750 (0.05) = 37.5

<h2><em><u>Commision: $37.5</u></em></h2>

The commision rate turns into 0.05 times the sale price.

HACTEHA [7]2 years ago
5 0
The answer is $37.50
You might be interested in
Lena has some eggs. She uses 3/5 of the eggs to make waffles and scrambled eggs. She uses 2/3 of the eggs she took to make waffl
grigory [225]
3. 9
--- • 3 = ---
5. 15

2. 10
--- • 5 = ---
3. 15
--------
19/15 or 1 4/15
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A restaurant offers a dinner special in which diners can choose any one of 3 appetizers, any one of 4 entrées, any two different
Kitty [74]
360 different choices
6 0
2 years ago
PLEASE HELP ASAP!! DUE TONIGHT!! THANKS
cluponka [151]

Answer:

what ever sides are multiply the points by 2 each (x time 2, y times 2) Best I got. Hope this helps some

Step-by-step explanation:

figure out the sides then:

Ex. Perform a Dilation of 4 on point A (2, 3) which you can see in the picture below. Multiply the coordinates of the original point (2, 3), called the image, by 4. Image's coordinates = (2 * 4, 3 * 4) to get the coordinates of the image (8, 12).

Since this is the area x 2, multiply 84x2

4 0
3 years ago
The linear equation y=2x represents the cost y for x pounds of apples.Which ordered pair lies on the graph of the equation?
Yuri [45]

Answer:(1,2), (2,4), (3,6), and alot more here is the graph so you can see!

Step-by-step explanation: hope this helps have a great day!

8 0
3 years ago
Can someone please help, ty!!<br> (Will mark brainliest)
Oliga [24]

Answer:

Arcadia

Step-by-step explanation:

the line in the box is the median and Arcadia is bigger than Millersburg

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Suppose a shipment of 160 electronic components contains 3 defective components. to determine whether the shipment should be​ ac
    12·1 answer
  • I need help with number 1
    13·1 answer
  • Noah has a coupon for 1/4 off socks.If he buys $20.89 in socks, what would his total be with the coupon?
    8·1 answer
  • What is the unit rate of 286 miles in 5 in a half hours?
    10·2 answers
  • During one shift, the express lane clerk recorded how many times customers violated the "10 items or less" rule for his lane. In
    5·1 answer
  • A 120 pound student playing volleyball burns 2.7 calories per minute. If the student plays for 30 minutes, (1) how many calories
    5·2 answers
  • 2.5+0.15p=0.4p what value of p makes the equation true?
    13·2 answers
  • The math club is fast becoming one of the most popular clubs on campus because of the fabulous activities it sponsors annually f
    9·1 answer
  • Gold has a density of 0.70 pounds per cubic inch and copper has a density of 8.96 grams per cubic centimeter. How much will
    15·1 answer
  • -6x+4y=-18 -x-y=2 solve by subsitution
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!