Answer:
The image will be congruent to the pre-image because n = 1.
Answer: what division?
Step-by-step explanation:
Since it is a right angle you would subtract 57 from 90 because both angles added together are 90°. 90-57= 33°
Just divide the price by the amount
a) 11/26= $0.42 per pound
b) 33/8 = $4.13 per hour