1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Artist 52 [7]
2 years ago
14

0.43 as a fraction ?

Mathematics
1 answer:
lukranit [14]2 years ago
6 0

Answer:

43/100

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The sum of two numbers must be 14 or greater. The product of the two numbers must be less than 40. Which system of inequalities
Anettt [7]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

x+y≥14

xy<40

4 0
3 years ago
Solve for x. 12x+252=324
Murrr4er [49]

Answer:

x = 6

Step-by-step explanation:

12x+252=324

Subtract 252 from each side

12x+252-252=324-252

12x =72

Divide each side by 12

12x/12 = 72/12

x =6

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the expression 42+13+9 in factored form
NeX [460]

Answer:

64

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Maria cut 3/4 yard of ribbon into pieces that are 1/8 yard long. How many pieces of ribbon did Maria cut? don't be a b.*.t.c.h.
Akimi4 [234]
<h3>Answer:  6 pieces</h3>

===============================================

Explanation:

3/4 = 6/8 after multiplying top and bottom of the fraction by 2

She has 6/8 of a yard of ribbon.

If she cuts the ribbon into pieces of 1/8 of a yard each, then she has 6 pieces overall

We can see this if we solve the equation (1/8)x = 6/8. Multiply both sides by 8 to get x = 6.

8 0
3 years ago
If there are 20 pencils and 5 students write as a ratio for pencils to students in 3 ways below
Anton [14]
20:5
20
--
5

20 of 5
These are the answers to the question

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Create an equation in one variable with at least 4 operations.
    11·1 answer
  • -6(-2x² + 6-3w²)<br><br>they said to remove the parenthesis using distributive property helpp me ​
    13·2 answers
  • the browns are having a barbeque for 6 people. they want to give each person 3/5 of a pound of chicken. how much chicken will th
    8·1 answer
  • Combining like terms with
    10·1 answer
  • -15x+3.2y+7x+3y i need help with this question
    11·1 answer
  • Solve this inequality.
    7·1 answer
  • You put $200 in a savings account. The account earns 2% simple interest per year.
    14·1 answer
  • If 20 apples cost $7, what is the unit cost?
    5·1 answer
  • HELP PLEASE!! VERY MUCH APPRECIATED!!
    9·1 answer
  • I need help in really confused ​
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!