Answer:
$3.13
Step-by-step explanation:
Get the price per oz:
5/16 = 0.3125
Multiply that by the amount of ozs you are looking to buy:
0.3125 x 10 = 3.125
Round to get your answer
The answer is x=2 that is the answer
Answer:
D. relation is a function
hope this helps :-))