Answer:
for 3, 4 or both?
4. is probably zero
Step-by-step explanation:
Wait is 4 a question?
Answer:

Step-by-step explanation:



40s+2bs+200=number of books needed
if we want 12 books and 8 stalls
b=12
s=8
solve
40(8)+2(12)(8)+200=
320+192+200=
712
needs 712 books
2: 17.5 years. Work; 12 months in one year, 210 months divided by 12 months= 17.5 years.
Answer:
$9.59 for 7 bags of potatoes
Step-by-step explanation:
First you find the unit rate by dividing 6.85 by 5.
The unit rate should equal $1.37.
Then you multiply that and 7 which equals $9.59