1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sashaice [31]
2 years ago
13

(SUPER EASY) ILL GIVE BRAINLIEST TOO. just answer all the questions you know.

Mathematics
1 answer:
wolverine [178]2 years ago
5 0

Answer:

what is the question

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the greatest common factor of<br> 44 and 92?<br> a. 2<br> b.4<br> c. 22<br> d. 1012
dangina [55]

Answer:

b. 4

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
A book is on sale for 30% off. The sale price of the book is $14. What is the original price of the book
Yuki888 [10]

Since $14 is the price after a 30% discount then $14 is 70% of the original price.

$14/70=x/100 (100% would be the original price)

1400=70x or 1400/70 = $20!

You can double check the work by taking 30% off the $20 (10% would be $2, 30% would then be $6) 20-6=14!

8 0
3 years ago
Function (T/F) Please help.
Anna007 [38]

Answer:

False

Step-by-step explanation:

it has more than one dot in the same row, which means it has the same number more than once in the x - axis.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Consider the following system of two linear equations:
harkovskaia [24]

Hello,

Answer:

The last graph (2;3)

Step-by-step explanation:

2x + 3y = 12

2x – 3y = 0

2x + 3y = 12

2x = 3y

3y + 3y = 12 ⇔ 6y = 12 ⇔ y = 12/6 = 2

2x + 3 × 2 = 12 ⇔ 2x + 6 = 12 ⇔ 2x = 6 ⇔ x = 6/2 = 3

4 0
1 year ago
Which value is the best estimate for 6√10
garik1379 [7]

Answer:

18.97366596

Step-by-step explanation:

round however manu you need too

3 0
3 years ago
Other questions:
  • For which of the following inequalities is x greater than or equal to 4 a solution?
    15·1 answer
  • The line that goes through the point (5,-2) and (8,4)
    10·1 answer
  • I need help with number 17. <br><br> Please explain your answer.
    5·1 answer
  • A package of crackers weighing 8.2 Oz cost $2.87 what is the cost per ounce of the crackers
    11·1 answer
  • Please help, im having a lot of difficulty with this problem and i cant seem to figure it out,
    14·1 answer
  • Which expression is equal to 45?<br>4 5<br>5 4<br>4 5<br>5 4
    11·2 answers
  • A square living room in a home has an area of 110.25 square feet.
    11·1 answer
  • Please help<br><br> Find the equation of this line.<br> 1<br> a<br> [?]<br> x + [ ]<br> y =
    11·1 answer
  • What is the solution set for
    9·1 answer
  • please help please help please help please help please help please help please help please help please help please help please h
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!