Answer:
hi hi hi hi hi
Step-by-step explanation:
plz follow me
Answer:
Step-by-step explanation:
Answer:
It forms a 90 degree angle
Step-by-step explanation:
Since a circle is 360 degrees, 1/4 of that would be 90.
Answer:
unit rate: $7.45/2.5 lbs of steak
--------------------------------
reduced:
7.45 dollars /2.5 pounds
GCF=0.5
7.45/0.5=14.9$
2.5/0.5=5
unit rate:
$14.9/5 pounds
Step-by-step explanation: