Answer:
1 5/18
one and five eighteenths
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
y/x = 12/4 = 3
Answer:
try the first, fourth, and last one
Step-by-step explanation: when you read the question it say select all that apply to form the equation so all you have to do is select the numbers and the variables that are in the equation above.
10 lbs of apples will cost $55
This is simple. First, you would need to find the unit rate, which is 5.5
You find the unit rate by simply dividing 33 by 6. Next, after you found your unit rate, you're going to multiply that by 10. We now know that 10 x 5.5= 55. Therefore, you will need $55 for 10 lbs of apples.
I hope I helped :)