1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Eduardwww [97]
2 years ago
14

I need help asap please

Mathematics
1 answer:
natima [27]2 years ago
6 0

Answer:

A= 90 , b= 12 , c=60,

Step-by-step explanation:

cuz im smart like that

You might be interested in
Paul has two label-printing machines. Each machine can print 30 labels per minute. On day 1, only the first machine was used, an
Paraphin [41]
90+30x+30y. This is because the first day, 90 labels were printed, then you will use 30 times x to find how many minutes. This is the same for 30 times y. Youre trying to figure out how many minutes each machine printed for.
4 0
3 years ago
A regular hexagon has a radius of 20 in. What is the approximate area of the hexagon?
lawyer [7]

Answer:

1,038 in2

Step-by-step explanation:

In a regular hexagon, the radius and side length are equal in length... That makes the answer 1038 in.2 correct?

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Plzzz help me Asap I will give you brainliest. I promise
kari74 [83]
He need to earn 48
Inequality : 80-32=x
8 0
3 years ago
How would you describe a monomial? in less than 25 words.​
bonufazy [111]

Answer:

number, variable, or a product of a number and one or more variables

3 0
2 years ago
W^2-8w-20 factor the polynomial.
Mademuasel [1]
Your answer would be (w+2)(w−10). If you want me to explain please don't hesitate to ask.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How do you write 1.14 as a fraction
    14·1 answer
  • 93.75<br>x 0.99what's 93.95 * 0.99 ​
    7·1 answer
  • R - 17.1 = -4.8
    15·1 answer
  • Which is the ratio of the number of months that begin with the letter M to the total number of months in a year? 2 to 12 2 to 10
    14·2 answers
  • You spend $4.50 on 5 pounds of apples. What is the unit rate in dollars per pound?
    11·2 answers
  • Which function is graphed below<br> Y=1/3(3)x<br> Y=3{1/3}^3<br> Y=(1/2)^x+2
    6·2 answers
  • Si yo poseo una masa de 95 Kg, ¿Cuántos Newtons de fuerza ejerce mi masa?
    5·1 answer
  • Santiago is building a skateboarding ramp by propping the end of a piece of wood on a cinder block. If the ramp begins 63 centim
    5·1 answer
  • Can y'all please solve this for me? it's supposed to be a tree with presents,I just don't know how to if y'all could show me a p
    11·1 answer
  • Choose the correct answer to 97 ÷ 4.<br> 24 R1<br> 24<br> 23 R5<br> 24 R3
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!