1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Troyanec [42]
2 years ago
14

Part C What conclusion can you draw from this? To determine whether they used the same number of tiles, set the two expressions

equal to each other and solve for x. Is there a solution for x? Why or why not? If there is a solution, what is it?
Mathematics
1 answer:
LUCKY_DIMON [66]2 years ago
4 0

Answer:

We can conclude that someone used more tiles then the other because both equations are not equal.

Step-by-step explanation:

If you try to solve it both equations will not be shown as equal.

You might be interested in
Jejxjdndnndndbdbdnsnbdbdb
amm1812

I have no clue ...I'm nt so good in maths
3 0
2 years ago
While completing a multiplication problem I need to know how to do it by associative
Vera_Pavlovna [14]

Associative property Says that you can add or multiply regardless of how the numbers are group

3 0
3 years ago
Susan can buy 6 flower seed packets for $2. If all the seed packets cost the same amount of money, how many packets can Susan bu
antiseptic1488 [7]

Answer:She can buy 30 packets

Step-by-step explanation:

6 flower seeds  $2

12 flower seeds $4

18 flower seeds $6

24 flower seeds $8

30 flower seeds $10

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
A consumer agency wants to determine which of two laundry detergents, A or B, cleans better. Fifty pieces of fabric are subjecte
sergiy2304 [10]

Answer:

B is the better detergent

Step-by-step explanation:

If A has a lower number on the 1-10 scale, that means on average it was closer to the lower end, or the least clean end. This means that A cleans worse than B., and B is better.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
At the farm, corn costs $2.50 per pound. How much would 3 1/2 pounds of corn cost? Write your answer in dollars and cents.
igomit [66]

Multiply price per pound by total pounds:

2.50 x 3.5 = 8.75

Total cost = $8.75

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • PLEASE HELP ASAP . Compound interest earns interest on both the principal and the interest already earned .
    7·1 answer
  • The positions of two divers from the water's surface after a dive are shown:
    11·2 answers
  • Increase 140 bye 10%
    8·2 answers
  • $128.79 watch; 30% discount
    15·2 answers
  • PLEASE HELP I NEED THIS DONE VERY FADT PLZZZ
    14·2 answers
  • Sally spent half of her allowance going to the movies. She washed the family
    9·1 answer
  • The rectangle shown has a perimeter of 156 cm and the given area. Its length is 6 more than five times its width.
    7·1 answer
  • Help me I want good grades i
    10·1 answer
  • Can somebody please help me!!
    14·1 answer
  • Writing Inequalities Ouestion 22 A number increased by three is at most -7​
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!