To find this answer, we need to multiply 3.57 by 12.

Therefore, 12 planks will cost $42.84.
Answer:
12?
Step-by-step explanation:
you didnt mention how many cups of flour to make one bath but you need 12 cups of sugar for 4 batches
It would be x=-4 have a good day
Answer:
Volume = 144 m³
Step-by-step explanation:
Volume of triangular prism = ½*b*h*l
Where,
Base of triangular base (b) = 4 m
Height of triangular base (h) = 12 m
Length of prism (l) = 6 m
Volume = ½*4*12*6
Volume = 2*12*6 = 144 m³
Answer:
$11, even if you do work a job thats not that hard you should still be making a good amount of money
Step-by-step explanation:
I just used my opinion