Answer:
Last option: x = -5
Step-by-step explanation:
-3x + 25 = 40
-3x = 40 - 25
-3x = 15
3x = -15
x = -5
Answer:
The unit rate is $8.89 /ft².
Step-by-step explanation:
Given:
$160 for 18ft².
So, by dividing with 18
we get
.
Now, round to nearest hundredth for $8.888 is $8.89.
Therefore, the unit rate is $8.89 /ft².
What do u want it to be equivalent to?