1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
denpristay [2]
3 years ago
10

Bowie started painting at 9:40 a.m. and painted until 11:00. How long did he paint?

Mathematics
1 answer:
Marat540 [252]3 years ago
8 0

Answer:

1 hour and 20 minutes

Step-by-step explanation:


You might be interested in
I need you to help me round decimels
KonstantinChe [14]
 question number 1 is 0.6  and 1.4 number 2 is 0.2 and 2.5 number 3 is 20.0
 and 26.1 number 4 is 6.54 and cannot see number 5 is 29.15 and cannot see number 6 is 32.10 and cannot see number 7 is 20.051 and cannot see number 8 is 36.582 and cannot see number 9 is 16.570 and cannot see thank you
7 0
3 years ago
Select the best answer for the question
kozerog [31]
X=9 this is the answer for question 19

6 0
3 years ago
A.
victus00 [196]

Answer:

I think interest earned ❤️

4 0
3 years ago
Write the number that is 1 more than 8,325
borishaifa [10]
The answer is to this question is 8,326
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Add the following quantities, 76.2 pm + 0.123fm​
blondinia [14]

Answer:

m(  

1000

123f

​  

+  

5

381p

​  

)

Step-by-step explanation:

i dont know if thats right that my compution

sorry

5 0
2 years ago
Other questions:
  • The distance between two cities is 325.65 km. About how far apart are they to the nearest kilometer?
    7·2 answers
  • What is five rational are plotted on a horizontal number line.<br><br> -5/6 2-3 -7/3 3-4 -7/10
    12·1 answer
  • Solve this multiplication problem. Show your work 72 x 139
    15·1 answer
  • Math test results are shown in the
    7·1 answer
  • Subtract the polynomials
    9·1 answer
  • Help please if your good with volumes of prisms and stuff lol
    5·1 answer
  • A bakery sells 12 cookies for $24.00 If each cookie costs the same amount, how much does 1 cookie cost?
    9·2 answers
  • Please help I don't understand ​
    6·1 answer
  • *WILL GIVE BRAINLIEST* Identify the model in the data below
    9·2 answers
  • The graph of linear function k passes through the points (-3, 0) and (1, 8). Which statement must be true?
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!