1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jeyben [28]
2 years ago
6

IM FAILLING PLZ HELPPPPP MEEEE

Mathematics
1 answer:
liraira [26]2 years ago
8 0

Answer: (x+ 13, y+13)

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Julio was paid1.4times his normal hourly rate for each hour he works over 30 hours in a week. Last week he worked 35 hours and e
mars1129 [50]
My answer is reasonable because that is an average hourly rate for minimum wage

5 0
4 years ago
The point C(-2, -4) is rotated 270° clockwise around the origin. What are the coordinates of the resulting point, C′?
liubo4ka [24]

Answer:

(2,4)

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
1. Show your work to simplify the expression 0.5(8a +6b) a + 4b​
Anna11 [10]

Answer:

Using distribute property

0.5(8a)(a) + 0.5(6b)(a) + 4b

4a^2 + 3ab + 4b

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
3. Solve each inequality and graph the solution set.<br>– 3n-3&gt; 12​
Svetach [21]

x<-5

Step-by-step explanation:

-3x<12+3

3x>15 divide both sides with ÷3

x<-5

XE(-œ,-5)

5 0
3 years ago
I WILL GIVE U BRAINLIEST AND THANKS AND 5 STARS
KatRina [158]

Answer:

a, d, f

Step-by-step explanation:

3 - 3= 0

6 = 2(3)

3^2 = 9

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Dingane has \$8.00$8.00dollar sign, 8, point, 00, and exactly 30\%30%30, percent of that money is from 555‑cent coins. How many
    7·1 answer
  • A student wants to reduce the size of an article he found in a newspaper. The original article was 12 cm wide. He needs to reduc
    5·2 answers
  • Find the distance between -2 3/5 and -2 3/10
    5·1 answer
  • (Photo) Please help me
    6·2 answers
  • I WILL MARK BRAINLEST
    5·2 answers
  • An 8-pack of beaded necklaces costs $7.60. What is the unit price?
    11·1 answer
  • The graph shows the function
    6·1 answer
  • You go to Giant to buy some candy. You decide to buy snickers because they have a special deal on snickers. A pound of snickers
    11·1 answer
  • My car gets 23 miles per gallon at 60 miles per hour. Is the number of miles I can drive at 60 miles per hour a linear function
    6·1 answer
  • What would equal -1.11 when you divide by -4?
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!