1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jasenka [17]
2 years ago
8

SOMEONE please help me!!!!!!!!!!!

Mathematics
1 answer:
Zinaida [17]2 years ago
4 0

Answer:

First is death valley it goes on the bottom, next is New Orleans its after death valley, Next is Washington it goes in the middle, next is Dublin its after Washington, Lastly is Paris it goes on the top

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Find the area and perimeter ​
pshichka [43]

Answer:

your area is 13 and the perimeter look at the green one

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
What is 6 2/5 added by 2 3/10.Make sure your answer is fully reduced​
slava [35]

Answer:

8 7/10

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Describe one error that was made in the preparation of the
pashok25 [27]

Answer:

  the axis labels are inconsistent with the graph title

Step-by-step explanation:

The independent variable is described as "% protein digested", and the dependent variable is described as "time." The graphed values suggest that these are reasonable descriptors for the data being plotted.

The title, however, says the data points are "percentage digestion per hour". This is in disagreement with the axis labels, and is inconsistent with the shape of the curve. (If the title is to be believed, the digestion rate is such that more than 100% of <whatever> has been digested after 10 hours.)

__

<em>Additional comment</em>

Another error is the vertical axis is graduated as though it were linear, but it is decidedly non-linear. Equivalent distances on the graph are shown for differences of 10%, 5%, 10% and 25%. That is the scale varies by a factor of 5 from one part of the graph to another.

8 0
2 years ago
56% of ___ is 84.<br> Explain your method.
AnnyKZ [126]
150% of 84 i believe lol .
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?
Stels [109]
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
8 0
3 years ago
Other questions:
  • HELP PLEASE!!! I'm desperate!!
    12·1 answer
  • Heelllllllpi need help with A
    6·1 answer
  • One grain of sand approximately weighs 7 * 10^{-5} g. How many grains of sand are there in 6300 kg of sand? Give your answer in
    5·1 answer
  • This should be quick answer pls help
    5·1 answer
  • A hardware store received a shipment of bolts. There were 30 cases in the shipment, containing a total of 8400 bolts. Each case
    14·1 answer
  • 6. A store orders 8 boxes of notebooks.
    15·1 answer
  • Write the fraction 9/54 in simplest form.​
    10·2 answers
  • Hannah paid for 2.5 pounds of peanuts with a ten-dollar bill. She received $1.20 in change from the cashier. What was the price,
    14·1 answer
  • Point T is on line segment
    14·1 answer
  • 7. Alex has 4 red marbles 3 blue marbles, 2 yellow marbles, 6 purple marbles, and one white marble. Alex picked a marble out of
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!