1. 47
2. 70.4 ft per min
3. 13.33333333333333
Answer:
D. (x - 2)(x - 2)
Step-by-step explanation:
x2 - 4x + 4 = x² - 2x - 2x +4
= x(x-2) - 2(x - 2)
= (x-2)(x-2)
HINT: - 2x +4 = -2 * x + (-2) * (-2) = -2 ( x -2)
Answer:
0.1025641026
Step-by-step explanation:
-8/12×-2/13
=16/156
=0.1025641026
Answer:
Cost of 4 muffins = $3.45
Cost of 12 muffins = (3 sets of x 4 muffins = 12)
Cost of 3 sets of muffins = $3.45 x3 = $10.35
Step-by-step explanation: