1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nikdorinn [45]
2 years ago
10

1) Use the number line to help you answer this question.

Mathematics
2 answers:
zmey [24]2 years ago
7 0
So sorry but I do t see a number line. Maybe try adding in an image next time
masya89 [10]2 years ago
4 0

Answer:

Step-by-step explanation:

Download pdf
You might be interested in
1. Using the above
Ivan

Answer:

yes there is a correlation

Step-by-step explanation:

here's how I found this by looking up all key words.

4 0
2 years ago
-7w+8 (w+1)=w-7<br> Please show work
kvv77 [185]
Hello there.^••^

−7w+8(w+1)=w−7
w+8=w−7
w+8−w=w−7−w8=−7
8−8=−7−80=−15
No solutions.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Plz help me on this
Margarita [4]
$125.4 is the answer to #1
#2 im not sure how the 10% effects the problem. so i cant help you there
7 0
3 years ago
Find the total cost. 49.95 CD player; 5% tax
ad-work [718]
The total cost will be $52.44.
Please vote my answer brainliest! Thanks.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Does 2x+15+x equal 180 or 90? Someone pls help.
tatyana61 [14]

Answer:

Its 180!

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the surface area of each figure pls 7-10
    9·1 answer
  • Graph the system of equations <br> 4x+4y=16<br> x+6y=-6
    9·1 answer
  • Help me please I have no idea on how to do this. Thanks
    8·1 answer
  • SOME ONE PLEASE HELP ME!!!!​
    14·1 answer
  • All professional athletes earn a lot of money.Wes plays professional football so he makes a lot of money. What type of reasoning
    10·2 answers
  • A photo booth’s profit as a function of users is represented in the table. The function is quadratic.
    13·1 answer
  • (-8 ÷ 4) + 5 + 4(3 - 6)=
    9·2 answers
  • A 5 pound Cartoon Clementine oranges is priced at $4.30 what is the price per pound of Clementine oranges
    14·2 answers
  • HELPPPPP!! Last attempt
    6·2 answers
  • Plz help i will give brainiest <br> Graph the arithmetic sequence -1,-3,-5,-7,
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!