Answer:
C) 7c+6s-63
Step-by-step explanation:
set up this equation because you are adding the two expressions

combine like terms

Answer:
$620.7
Step-by-step explanation:
$5.15 × 38 = $195.7
$195.7 + $425.00 = $620.7
Answer:
32
Step-by-step explanation:
m-án=16, when n = 8
The two lines are parallel, no matter how long they travel they will not cross.
The material costs 5.37 for 1 yard.
Multiply the cost of 1 yard by the number of yards bought:
5.37 per yard x 4.75 yards = $25.51 Total cost.
The answer would be D.