Answer:
19 11/36
Step-by-step explanation:
19 3/4−4/9
Get a common denominator of 36
19 3/4 *9/9 = 19 27/36
4/9*4/4 = 16/36
19 27/36 - 16/36 = 19 11/36
So the actually surface area can be split up by dif parts....meaning
2 side is 2.7*3.2*2 = 17.28
2 side is 3.2*2.1*2 = 13.44
2 sides is 2.1*2.7*2= 11.34
then u add up the areas = 42.06ft^2
then u look for what is the clossest...and that is 42gt^2
Answer:
253,498.1?
Step-by-step explanation:
Answer:
5
Step-by-step explanation:
The unit rate for the 1st one is: $0.19 / ounce
The unit rate for the 2nd one is: $0.16 / ounce
The 36 ounce box would be the better buy because it is less per ounce than the 24 ounce box