Answer:
2
i think
Step-by-step explanation:
DECA=10, decagon = 10 sides.
since each side is 1.8 long, all 10 sides will be 10*1.8 or 18 units long, so that'd be the perimeter then,
━━━━━━━☆☆━━━━━━━
▹ Answer
<em>$1.30</em>
<em></em>
▹ Step-by-Step Explanation
To find the price per pound, you have to divide the total amount of money by the amount of pounds:
$7.80/6 lbs = $1.30
Hope this helps!
CloutAnswers ❁
━━━━━━━☆☆━━━━━━━
The first one is X = 24 & the second one is x= 20