1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
pav-90 [236]
2 years ago
14

Question 7 of 10

Mathematics
2 answers:
dexar [7]2 years ago
7 0
I think it’s c hope it helps.
Lapatulllka [165]2 years ago
5 0

I believe it's graph C! I hope it will help you...

You might be interested in
SO
Xelga [282]

Answer:

D. y=162.5

Step-by-step explanation:

0.75 ->25

4.875->y

y= (4.875*25)/0.75

y=162.5

6 0
3 years ago
Last one! please please help! THANKS!!!
RoseWind [281]

Answer:

week 8

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of the following is a good example of the Reflexive Property of Equality?
DaniilM [7]

Reflexive Property of Equality: a=a, b=b, etc.

Your answer would be: 5=5, as that fits the property.

I hope this helps :)

4 0
3 years ago
Write a situation for the following inequality: x>25
Marina CMI [18]
X represents the number of books you have. If you say to a friend "I have more than 25 books" then you can write "x > 25" which says "x is greater than 25"

Something like x = 50 will make x > 25 since 50 is larger than 25. In contrast, a value like x = 20 is going to make x > 25 false because 20 > 25 is false (20 is smaller than 25, not larger)
8 0
3 years ago
A green ribbon is 9 inches long. A red ribbon is 1/10 the length of the green
salantis [7]
1/10 of 9 is .9 inches 


5 0
3 years ago
Other questions:
  • To find the area of a trapezoid, Dylan uses the formula A = 1/2 (b 1 + b 2)h The bases have lengths of 3.6 cm and 12<img src="ht
    11·2 answers
  • At the market, 2.4 pounds of peas cost $1.68. How much does 1 pound cost?
    7·1 answer
  • Three support beams for a bridge form a pair of complementary angles. Find the measure of each angle.
    6·1 answer
  • In how money ways can a five-letter license plate be made with the letters from April if none of the letters are repeated ?
    5·1 answer
  • What is 7 and 140 simplified
    14·2 answers
  • What are the values of x and y?
    14·1 answer
  • 11806 to its nearest 100
    14·2 answers
  • I NEED HELP WITH C , help i dont understand
    10·1 answer
  • I’m in 10th grade taking math for college readiness way behind on edge I’m paying 100 bucks on Apple Pay, PayPal ,or cash app to
    13·1 answer
  • 9th Grade Math - Geometry
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!