1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vivado [14]
2 years ago
15

If a crate of 250 apples costs $95, what is the unit cost

Mathematics
1 answer:
aleksklad [387]2 years ago
5 0

Answer:

2.631578947368421

Step-by-step explanation: 250 divided by 95 is 2.631578947368421

You might be interested in
What is 1.9 inches to the nearest fourth inch?
Reptile [31]
Yeah I got told you her that you didn't know what about it your it iohappened
6 0
3 years ago
Suppose I rolled a fair six-sided die. Let R=number rolled. What is the sample space,
Mariana [72]

Answer:

No Side Is Being Favored Since The Die Is A Fair Six-Sided Die.

So Each Number Has The Same Chance Of Being Rolled.

6 0
2 years ago
Drag the tiles to the boxes to form correct pairs.
Rufina [12.5K]

product - result of multiplication

quotient - result of division

sum - result of addition

difference - result of subtraction

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which expression is equal to<br> сол<br> (A<br> 5x8<br> 8 x 5<br> C8= 5<br> 5=8
Paha777 [63]
Is probably C and D good luck!
And have a nice day
6 0
3 years ago
The front face of Jamal's roof is shaped
s2008m [1.1K]

Answer:

Its a i just took the test

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Discrete math question. can you please make it easier to understand. thanks.
    5·1 answer
  • A grocery store sells roasted almonds in bulk. What is the price per pound for the almonds?
    12·1 answer
  • Kylie can afford a $1310-per-month house loan payment. If she is being
    15·1 answer
  • Write 4/6 in the lowest terms
    9·2 answers
  • Please help will mark brainliest
    10·1 answer
  • The ordered pairs represent a function.
    15·1 answer
  • Which of the following is a solution for the inequality 2x &lt; 9?
    6·2 answers
  • Please help!!!!!! ASAP!!!!!!!!
    14·2 answers
  • A box has volume 2.5m³.<br>Express this volume in cm³​
    12·1 answer
  • What is angle P<br> I will mark you.
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!