3. If Juan purchased three 24-ounce cans of motor oil for $10.80, how much did he pay per ounce?
1 answer:
Answer: the answer is c) $.45
Step-by-step explanation: to find out how much per ounce, you need to divide the price by the quantity. so 10.80/24=.45
You might be interested in
The probability for each die is 1/6
so you multiply 1/6 by 1/6
to get 1/36 so the probability of getting any given event is
1/36
I think the answer is 32m2
Hope this helps
Answer:
X=80
Y=9
Z=7
Step-by-step explanation:
Answer:
The radius is 10 because the radius is half of the diameter