Answer: $7.6502
Step-by-step explanation:
Grape cost $1.19 per pound. 3.16 pounds are bought. The total amount paid for grape will be:
= $1.19 × 3.16
= $3.7604
Peaches cost $1.29 per pound. 1.35 pounds are bought. The total amount paid for peaches will be:
= $1.29 × 1.35
= $1.7415
Peers cost $0.99 per pound. 2.17 pounds are bought. The total amount paid for pears will be:
= $0.99 × 2.17
= $2.1483
Total bill paid will be:
= $3.7604 + $1.7415 + $2.1483
= $7.6502
Nadal = federer-3 = 17-3 = 14
Answer:
4
Step-by-step explanation:
9x=10x-4
x=4
Idk but it can't be 10 or 9.7 bc a triangle's hypotenuse is always longer than its legs
8 - 2x = -8x + 14 <em>subtract 8 from both sides</em>
-2x = -8x + 6 <em>add 8x to both sides</em>
6x = 6 <em>divide both sides by 6</em>
<h3>x = 1</h3>