Answer:
$13.14
Step-by-step explanation:
60 mi/1 hour = x mi/1.5 hours
x = 90 mi to drive to work
25 mi/1 gallon = 90 mi/y gallons
y = 3.6 gallons to get to work
$3.65/1 gallon = $z/3.6 gallons
z = $13.14
3/4 is 0.75 as a decimal so 4 x 0.75 = 3
Answer:
i'm pretty sure its D
Step-by-step explanation:
if you make a graph yourself you'll see all the rel;relationship match except for d